Schrodingiller

Zaman Makinası (C-Lock)

Bulmaca
9
Eğlence
10
Akıcılık
10
Atmosfer
10
Yönetim
9
Hizmet
10"Abi zaman makinası var yahu! Daha ne olsun?"u duyan ekibimiz, kapısında bitmek için 24 saat geçmesini bile bekleyemedi. :) Epey eğlendiğimiz, hatta birkaç bulmacada kahkahalar attığımız bir oyun oldu Zaman Makinası. Gerek bilmece/bulmacaları ve mantığı ile gerek atmosferi ve genel yaklaşımı ile beklentilerimizin üzerine çıkmayı başaran bir oyun oldu. İşin "geek" tarafını okşamayı güzel becermiş, ama geek olmayanları da gözardı etmemiş bir oyun.
Bunların dışında C-Lock evinin "oyun evi" işine iyi bir giriş yaptığını düşünüyorum. Oyuna girmeden ya da çıkışta soluklanıp, bir şeyler yiyip içebileceğiniz, tuvaleti olan sinema salonu antresi gibi bir antre, hoş bir dekor, yöneticilerin tavırları ile "bu iş profesyonel olarak böyle yapılıp amatör ruh da kaybedilmeyebiliyor işte" dedirtti.
Oyun sonrasi öneriler sırasında emekli Türkçe öğretmenine bağlayıp, kendimizi oyundaki metinde karşılaştığımız imla hatalarını düzeltiyor bulduk. :) Sanırım bunun intikamını almak için fotoğrafımızı 2-3 gün rehin aldılar. ;)