Schrodingiller

Virüs

Bulmaca
9
Eğlence
10
Akıcılık
10
Atmosfer
10
Yönetim
10
Hizmet
10Oyunun hikayesi şurada var. Durumu biraz daha açayım: 5 tane evden kaçış oyunu evi kafa kafaya verip İstanbul'da oyun temalı bir fuarda (Gaming İstanbul 2016), 4-7 Şubat 2016'da 20 dakikalık bir oyun ile ağızlara bir parmak bal çalıyor.

Bayılıyorum şu İstanbul evlerinin arasındaki dayanışmaya, dostluklara! Kolay değil öyle zamanı olmayan akıllı insanların tek seferde işe yarar bir şey çıkartabilmesi ortaya. Üstelik de hepsi deplasmanda ve kısa bir süreleri var. Düşünsenize 1 saatlik oyunların ortaya çıkması aylar sürerken 20 dakikalık bir oyun için 1-2 gün kala alana girebilmek...

Bütün bu düşünceler ile oyun için beklentilerimi düşürerek fuarda standlarına ulaştım ekibin. Meğer o kadar yoğun bir talep varmış ki ciddi bir sıra olmuş, ha deyince oynatamaz durumdalarmış. Neyse ki iki kişilik grubumuz bu oyunu oynayabilme şansına erişti. Dediğim gibi "20 dakikalık oyun, hem de fuar alanında, ne olabilir ki?" diye düşündüğüm için beklentim yüksek değildi. Ama bir eğlendim, bir eğlendim sormayın. Hazine avı tadında fuarda gezip bir şeyler bulacağız herhalde diye düşünürken, oradan oraya koşturarak bir şeyler oynayıp, çözdüğümüzü görünce 20 dakika nasıl geçti anlamadım elbette. Öyle komplike, zor bir oyun yok karşımızda ama gerçekten işin konseptini "fuarın oyunu" durumunu iyi verebilmiş, sürükleyici bir yapımla karşılaştım. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Bence bu deneyimi kaçırmayın ve bu standa uğrayıp o gün oynamak üzere kendinize hızlıca bir randevu alın. Böyle interaktif oyun kaçmaz. Alemlerde "oynadım ben o oyunu" diye hava atarsınız. ;)


Bu oyunu ortaya çıkartan ekibin bir kısmının olduğu şu güzelim fotoyu da paylaşmazsam içimde kalır. :)