Schrodingiller

Testere (Locked In)

Bulmaca
9
Eğlence
8
Akıcılık
9
Atmosfer
10
Yönetim
8
Hizmet
3oyunu yorumlarımı okuyabilirsiniz.)
Gardımı alıp, kendimi en kötüsüne hazırlayarak girdiğim için beklediğimden iyisini buldum Saw'da.
Öncelikle Testere (Saw) film serisini bilen birinin alacağı hazdan çok daha azını almış olsam da senaryo, kurgu, dekor ve ortam adına sunulandan gayet memnun kaldım. Film serisini bilen ekip arkadaşlarımın da dediğine göre oyun boyunca filmlere yapılan başarılı göndermeler bitmemiş. :)
Oynadığımız diğer iki Locked In oyunundakinin aksine, kez oyunun akışını kırmamız mümkün olmadı (şükür). Ama yine yönetici ile iletişim sağlayamama zorluğu yaşadım. Malumunuz bu evde yönetici sizi herhangi bir şekilde duymuyor. Elimin kelepçeli olduğu bir sahnede çözmekte olduğum bulmacanın sonucuna değil, sadece doğru yaptığıma emin olmaya ihtiyacım olduğu bir anda elimi sallamamla cevabı kucağımda buldum. :(
Onun dışında, oynadığım diğer mekanizmalı evlerin aksine mekanizmalarının yarısında aksaklıklar yaşadık ama dediğim gibi beklentilerim öylesine düşüktü ki bunları gözardı edebildim. Akıcılık, yaratıcılık, güzel bilmece/bulmacalar ile ben bu oyundan memnun çıktım.
Ha, oynadığım 55. oyunda bir oyun yöneticisinin yaşanan aksaklığı gidermek için oyuna girmesine tanık olduğum ikinci evin de yine bir Locked In oyunu olması bence bir tesadüf değil.
Locked In ile ilgili genel yorumum:
Bu ev ile ilgili eleştirilerimi oyun yöneticileri yerine e-posta ile oyun sahiplerine aktarmayı düşünmüyorum. Bu fazla ticari mantık karşısında bir e-posta yazarak zamanımı harcamak gelmiyor içimden. Daha önce de dediğim gibi sadece dekora bulmacaya değil, oyunun işleyişine, akıcılığına ve bakımına da kafa yorulmalı, yatırım yapılmalı.
Buradaki eleştirilerimi, oyunu oynamayı düşünen kitleyi kendilerini nelerin beklediğine dair hazırlamak amacıyla paylaştım. Oynadığım 3 oyununa dair yazdıklarım ile olur da duyulup bir şeylerin iyileştirilmesine bahane olursam ne mutlu.