Schrodingiller

Memphis City (Akıl Oyunları Kulübü)

Bulmaca
6
Eğlence
8
Akıcılık
8
Atmosfer
9
Yönetim
8
Hizmet
9İsmi ile cismini çağrıştırmakta zorlanan* bu oyunu birçok oyuncu "kumlu oyun" diye duyup koşmuş. Çünkü Mısır'da bir Piramit'in içinde başladığınız oyunun tüm zemini kum kaplı ve siz de (dilerseniz) ayakkabı ve çoraplarınızı kapıda bırakarak girip, baştan sona yalınayak gezerek havaya girebiliyor ve tüm elektriğinizi atarak çıkabiliyorsunuz. :)
Bu güzel ve özel yanını bir kenara koyarsak, ben bu oyundan pek doyarak çıkmadım.
Mısır piramitleri teması içerdiğini duyduğum için beklentilerim biraz yüksekti. Kapısından girdiğimiz andan itibaren çok iddialı bir dekor ile karşılaşınca ister istemez bir Indiana Jones tadı yakalamayı istedi deli gönül. Gel gör ki baştan sona rakamlı kilitler ile ilerlediğimiz, sadece tek bir basit mekanizmaya rastladığımız için hayal kırıklığı yaşadım. Ama kapısından mutsuz çıkmadım. Bilmece/bulmacaları vasat üstüydü, senaryoyu ve işlenişi de sevdim. 3 kişilik grubumuzla kapısında bittiğimizde açılalı henüz 1 ay bile olmamıştı ve çeşitli mekanizmalar eklenmesi planlanıyordu. Eğer olur da oyun çıkışında bize bahsedilen plan/projeler hayata geçirilirse hakikaten unutulmaz bir deneyim yaşatacak, eğlenceli evlerden birine dönüşebilecek bir oyun. Ama benim oynadığım haliyle "kumlu oyun"dan öteye geçemedi. :)

* Oyunun biz oynadığımız sıradaki adı "Memphis City" idi. Sonradan "Gizemli Piramit Memphis" olarak değiştirilmiş.

Not: Oyunu bizim gibi akşam saatlerinde oynarsanız havaya girmeniz biraz zorlaşabilir, çünkü komşu bardan gelen müzik gürültüsü ile dağılmanız olası.