Schrodingiller

Kobay İstanbul

Bulmaca
9
Eğlence
9
Akıcılık
10
Atmosfer
8
Yönetim
9
Hizmet
9Telefon edip de korku unsurunun kaldırılabildiğini öğrendiğimizde korku meraklısı olmayan bizleri sevindirdi Kobay. Ortamda bir canlı olmadan oynadığımız versiyonu ile de bize gerilimi verebildi. Gerek atmosferi, gerek senaryosu, gerek müzikleri ile katilimiz hep ensemizdeydi. :)
Bulmaca meraklısı ekibimiz için gayet tadındaydı bu oyun. Hem doğrusallığı kırdırmadan, hem de eldeki basit malzeme ile düşündürmeyi sağlayan bulmacaları bize fazlasıyla doyurucu geldi, eğlendik, hatta zamanın nasıl aktığını farketmedik.
Dekor da beklediğimden kat kat iyiydi. Özellikle ilk odayı çok sevdim, çıkasım gelmedi. :) Benzerleri (kanlı/laboratuvarlı oyunlar) arasında bu oyun bizim sağa sola dokunurken iğrenmediğimiz tek oyun olmuş olabilir.
Bu arada oynayan grubu iyi takip edebilen ve tarzını çözebilen nadir oyun yöneticilerinden birine denk gelip, tam istediğimiz ayarda müdahalelerle bizi yönlendirebilmesi sayesinde olan bitenin tadını çok daha fazla çıkarttığımızı da söyleyebilirim. :)
Ha bu arada bence Kobay yeni başlayanından tecrübelisine kadar her türlü oyuncunun nabzına şerbet bir oyun olmuş.
Kısaca, bence bu türe meraklıysanız Kobay'ı denemeden geçmeyin. Benim beklentilerimin çok üstündeydi; yüzümde bir sırıtma ile kapısından pek keyifle çıktım valla.Oyun Kapanmış