Schrodingiller

Hayalet Gemi (Beş Köşe)
Hayalet Gemi (Beş Köşe)

Bulmaca
9
Eğlence
9
Akıcılık
10
Atmosfer
9
Yönetim
7
Hizmet
9Korku/gerilim oyunlarının ortalığı kasıp kavurduğu günlerde sırf bilmece/bulmaca içeren yeni bir evin açılmış olması bizim için çölde vaha bulmak gibi oldu ve koştuk "beş köşe" olmaya. Meğer 5 değil 6 köşe olacakmışız, farkında değilmişiz. :) Bekleme salonu, tuvaleti, fotoğraf çekim alanı dahil profesyonelce hazırlanmış nezih ve temiz bir ortam sunmuş bir ev Beş Köşe.
Evin ilk oynadığımız oyunu Hayalet Gemi türünün gayet iyi bir örneği ve günümüze uygun modernlikte. Şöyle ki oyunda hiçbir rakamlı/klasik kilit yok. Senaryoya uygun ve özgün kilitleri ellemeye kıyamadık. O denli orijinaldiler. Mekanik mekanizmalar da gayet doyurucu idi. Üstelik de çoğu mekanizmalı oyunun aksine hiç aksaklık yaşatmayan, bozulmamış, tutukluk yapmayan türden...
Bir 18. yy. gemisinin dekoru da aksesuarları da yerli yerindeydi. Özgün bulmacaları ile uğraştıkça daha da eğlendik. Dördümüz de sıkılmadık.
Bizi en etkileyen yönlerinden biri ise az alana sığdırılan birçok bulmacaya aynı anda ulaşmamıza rağmen akıcılığın ve devamlılığın kırılmamasının sağlanmış olmasıydı.
Bilmece/bulmaca sevenlerin "Ah o gemide ben de olsaydım" deyip, kaçırmaması gereken bir oyun Hayalet Gemi.