Schrodingiller

Exorcist (C-Lock)

Bulmaca
4
Eğlence
5
Akıcılık
7
Atmosfer
8
Yönetim
8
Hizmet
7Grup olarak korku oyunlarını sevmiyoruz, gerilimlere de bulmacaları dişimize göreyse tamam diyoruz malum. Exorcist de daha önce 2 oyununu da severek oynadığımız C-Lock'un oyunlarından diye koşa koşa gittik. Gel gör ki işin korku/gerilim unsurunun başarılı verildiği evin bilmece/bulmacaları ile bizi doyurmasına imkan yokmuş meğer. (Ama siz korku/gerilim meraklısıysanız hemen koşun çalın kapısını.)
Üstüne bir de karanlık temayla başa çıkma konusunda 3 kişi elimizde 1 adet (o da gayet yetersiz) fener ile oyun boyunca gezince benim "bitse de çıksak" dediğim bir oyun oldu maalesef. Elbette hemen "cep telefonu ışığı kullanma" alicengizliği geliyor aklınıza biliyorum. Ama biz, oyun sahiplerinin önerdiği ve verdiği ışıklarla oynamayı tercih eden bir grubuz. Oyun çıkışında bu ışık sorunu için bir iki öneride bulunduk, ev sahibimizin de aklına yattı. Henüz açılalı neredeyse 1 hafta olduğundan bu konuda değişiklik yapılacağını düşünüyorum.
Ha bu arada ısıtma ve soğutma konusunda bir çözüm getirilemeyen bir tavanarasında oynadığınız için kış ya da yaz aylarında değil bahar aylarında tercih edeceğiniz bir oyun olsun Exorcist. (Hele hele bizim gibi gecelerin -17'yi bulduğu Ankara akşamlarının birinde oynamaya kalkarsanız palto ve eldivenle bile donabilirsiniz içeride. ;) )