Schrodingiller

Altın Kelepçe
Açık
Oyun Kategorisi
Gerilim
Oyun Etiketleri
#Mekanizma
Şehir
Istanbul Avrupa
Adres
Ihlamurdere Caddesi Çelebioğlu Sokak No:20 Beşiktaş
0546 535 37 23
-

Hikaye

Türkiye’nin en eski madenlerinden biri olan ve Truvalılardan sonra Bizans ve Roma dönemlerinde de işletilmiş olan Asytra Madeninden çıkan altınlarla dövülen ilk altın kelepçe, dünyanın en ünlü müzesi olan Paris Louvre Müzesinde sergilenmekteydi. Müzede 1911 yılında gerçekleşen büyük soygun esnasında bir çok değerli eser ile birlikte Mona Lisa tablosu ve Altın Kelepçe de çalınmıştı. Mona Lisa tablosu iki sene sonra bulunmasına rağmen Altın kelepçe uzun yıllardır sırra kadem basmıştı.

Altın Kelepçe 1900lü yılların sonuna kadar ünlü dedektifler, ödül avcıları hatta süper kahramanlar olmak üzere birçok kişi tarafından arandı, bulunamadı. Arayanların birçoğu da birer birer ortadan kayboldu. Hem de arkalarında hiç iz bırakmadan.

Fransa’da yaşayan Türk asıllı bir dedektif Altın Kelepçe’nin Türk bir koleksiyoncu tarafından satın alındığı bilgisine ulaştı ancak kendisi de ortadan kayboldu.

Siz de ödül avcıları olarak İstanbul, Beşiktaş’ta bulunan bu adrese gittiniz. Ne yazık ki son hatırladığınız şey dairenin ziline basmak olmuştu. Altın Kelepçe’yi bulup, o evden kaçmak için bir saatiniz var.


İlgili Yazılar