Schrodingiller

Zincir
Ev
Açık
Oyun Kategorisi
Gerilim
Oyun Etiketleri
#Aktör #Bekleme Odası #Mekanizma #Tuvalet #Yeni Başlayanlara Uygun
Şehir
Istanbul Anadolu
Adres
Caferağa Mh. Bahariye Cd. Nazmibey Sk. Sureyya Apt. No:5/11 Kadıköy
0553 110 48 09

Hikaye

Yağan yağmurun sesi pencere pervazında monoton bir şekilde tıkırdarken tanıdık bir ses uykusunu böldü. Uyku sersemi sesin ne olduğunu anlamaya çalıştı. Kendini tekrarlayan melodiyi tanıdı. Çalan cep telefonu idi. Uyku sersemi baş ucundaki saate göz attı. Saat 4 ü çeyrek geçiyordu. Gece 2 gibi görevden gelip elbiselerini bile çıkarmadan yatmıştı. El yordamı ile yatağın başucundaki telefona uzandı.

Arayan Komiser Cevdet idi. Yeni bir cinayet vakası olmadığını umarak telefonu cevapladı. Bu saatte ve bu yağmurda tekrar bir cinayet mahaline dönmeyi hiç canı istemiyordu.

– Alo Komiserim, buyrun..
– Günaydın. Uykunu bölmek istemezdim ama sana hem iyi hem de kötü haberlerim var.

Gözlerini ovuşturarak esnedi.

– Bu saatte güzel haber mi olur komiserim? Hayırlı bir haber için aramazsınız siz? Yine bir cinayet vakasımı var?

– Hayır, cinayet değil. En azından henüz değil. Cerrah ile ilgili bir ipucu yakaladık. İstanbul Kadıköy de bir adres var elimizde. Apartmanın kapıcısı ilk taşındığı zamandan şüphelendiği bir kiracı hakkında bir ihbarda bulundu. Kendisini yabancı uyruklu bir doktor olarak tanıtan bir adam, bir ay önce kiralamış. Kapıcı yüzünü bir türlü görememiş. Geç saatlerde girip çıkıyormuş daireye. Bazen yanında bir bayan ile geldiği oluyormuş. Yine dün gece bir bayan ile dairesine gelmiş. Arkasından seslenmiş ancak sadece kadın dönüp bakmış. Kapıcı sarışın bir bayan olduğunu söyledi. Adam hiç aldırmadan asansöre binip kadını da içeri iteklemiş ve yukarı çıkmışlar. Bir saat kadar önce daireden bir çığlık sesi gelmiş. Kapıcı adamın kapısına gitmiş ancak içeride çalışan güç kaynağının sesi haricinde bir ses duyamamış. Kapıyı ısrarla çalmasına rağmen açan olmayınca bizi aramış. Sesi oldukça korkmuş geliyordu.
– Peki Komiserim adres neresi?
– Kadıköy Bahariye Caddesinde Süreyya Operası karşısında ki Nazmi Bey Sokak. Bina numarası 5, kat 5 daire 11. Yanlış ihbar olabilir ancak gerçekten aradığımız kişi ise bu sefer ondan bir adım önde olabiliriz.
– Tamam hemen çıkıp adrese gidiyorum.
– Ben senin ekibine haber verdim. Onlarda orada seni bekliyor olacak. Adam Şüphelenmesin diye üniformalı kimse göndermiyorum. Dikkatli olun.

Telefon tekrar sessizliğe bürünmüştü. Yataktan hızlıca kalktı. Dün gece elbiseleri ile yattığı için hazırlanması çok uzun sürmedi. Yıllardır peşinde oldukları adama belki bu sefer yaklaşmış olabilirlerdi. Acele ile verilen adrese doğru yola çıktı….


İlgili Yazılar