Schrodingiller

Gizemli Piramit Memphis (Akıl Oyunları Kulübü)
Açık
Oyun Kategorisi
Macera
Oyun Etiketleri
#Bekleme Odası #Mekanizma #Tuvalet
Şehir
Istanbul Avrupa
Adres
İstiklal Caddesi Hüseyinağa mahallesi Atıf Yılmaz cd. 17/A Kat:2 Beyoğlu
0212 243 71 70 / 0530 011 01 85

Hikaye

Oyunun ismi MÖ 3000’li yıllarda Mısır firavunu Menes tarafından kurulan antik şehir Memphis‘den gelmektedir. Eski krallık dönemlerinde Mısır’a başkentlik yapan Memphis geçen bu uzun süre boyunca bir çok efsaneye ve gizeme konu olmuştur. Dilden dile aktarılan ve gizemleri çözülemeyen ve en çok bilinen efsane ise Gizemli Piramit Memphis‘in efsanesidir.

Bu gizeme sadece Mısır’da değil çevre ülkelerden tarafından da büyük bir ilgi gösterilmiştir. Son olarak 1940’lı yıllarda İngiltere önde gelen ve çalışmaları ile ün salmış arkeologlarından birisi olan Howard Carter‘ı görevlendirir, Carter yakın dostu Thomas ile Gizemli Piramit Memphis‘i araştırmak üzere yola koyulur. Hedeflerinde ise Firavun Menes’in hazinesi ve araştırmayı sonlandırmak vardır.

Bir süre sonra Memphis’e ulaşan Carter ve arkadaşı Gizemli Piramit Memphis’e giriş yaparlar fakat günler haftaları, haftalar ayları kovalarken piramitten çıkan kimse olmaz.

Memphis’in gizemine bir yenisi daha eklenirken, araştırmayı sonlandırmak ve hazineyi bulmak üzere yeni arkeologlara ihtiyaç duyulur, fakat kimse bu kadar cesaretli olamaz.

İşte burada görev sizlere düşmekte :) Memphis’in gizemini aydınlatmak için zeki ve takım ruhuna sahip ekiplere ihtiyaç var.